Peale üliedukat talihooaega nii siseväljakutel kui ka kunstmurul, kust võideti tonnide kaupa medaleid, tegid FC Tiigrid eelmisel nädalal midagi, mida ei ole varem tehtud. Võeti kõrgetasemelisel turniiril Tigercup ülikindel esikoht hoides oma värav säravpuhtana. Selles valguses oli väga raske minna tänasele Springcup 2004.a. poiste turniirile, kus osavõtvate võistkondade nimekirjas olid kõik kõige nimekamad ja parimatest parimad selle aastakäigu klubid nii Eestist kui ka Soomest (8 klubi) ning lisaks üks klubi meie idanaabri juurest. Kokku 16 kvaliteetset meeskonda. Raske oli minna just sellepärast, et sisimas me teadsime, me oleme võimelised seda turniiri võitma, kuid see saab olema väga, väga, väga raske. Süda ütles, et poisid on teinud superesitusi ning ükskord komistavad ju ka nemad.
Esimene päev algas meile nii nagu tavaliselt. Olenemata esimeste mängude 5:0 ja 4:0 võitudest, ei olnud poiste mäng see mida oleme nende parimate esituste puhul harjunud nägema. Viimane mäng oli meie klubile väga, VÄGA oodatud. Ja seda mitte tulemuse, vaid just meelolu poolest. Vastu astus meile klubi FC Gnistan Soomest kus veeretab palli puruehtne Tiiger Philipp, kes olude sunnil on kolinud Soome. See oli vahva „sõpruskohtumine“ ning tunnustame vastast ja Philippi kes pakkusid meile selle päeva parima lahingu. Paraku ei suutnud Gnistan Tiigreid murda ning meie poolt löödud kolmele väravale ja vastus seekord tulemata. Pääsesime esimese päeva järel kindla alagrupivõitjana play-off’idesse.
Teine päev algas analoogselt esimesele kui võtsime veerandfinaalis järjekordse 5:0 võidu järjekordse Soome klubi üle. Ees ootas poolfinaal FC Sparta vahvate poiste vastu, kelle mitte nii vahvalt treeneripingilt on viimase aasta jooksul tehtud ebaeetilist värbamistööd. Mõni selline on õnnestunud, mõni mitte. See oli meile väike finaal ja tõestamiskoht, et selline „taktika“ klubi ei arenda, parenda ega populariseeri ning et Tiigrid jäävad Tiigriteks ja olenemata murtud küüntest hammustame me endiselt valusalt. Võitis tugevam.
Finaalis oli meile vastaseks korraldajameeskonna Harju JK parimatest primad poisid koondnimetusega Harju United. See meeskond on meile olnud alati raske pähkel pureda. Sellist kodutööd ja lahingutahet nagu näitas Harju täna, ei ole me nende poolt veel tunda saanud. Sattusime mõne minuti möödudes tugeva pressingu alla. Harju surus meie tagarida niisuguse innuga, et meie harjumusparane pallivaldamine muutus ülimalt keeruliseks. Kaitse pidas. Harju sai vaid korra korralikule pealelöögile mille tõrjus turniiri parimaks väravavahiks valitud Mattias maailmaklassi ja eht Tiigerliku hüppega nii, et üle staadioni kostsid vaid pealtvaatajate ahhetused. Nüüd võime kindlalt väita, et selle tõrjega päästis Matu meile finaali. Harju unustas end ründama ning meie taktika kandis vilja kui mõni minut enne lõpuvilet sündis meie ründepaari koostöös järjekordne kiirrünnak mille meeskonna parimaks mängijaks valitud Ramol ka külma närviga realiseeris. Pärast seda kustus ka Harju poiste vaim. See oli kindlasti üks raskeimaid finaale üldselt ning meid viis võidule vaid meeskonna super koostöö ning liitrite kaupa valatud higi. Au vastasele. VÕIT turniirilt on magus, ja kui see tuleb veel nii suurepärase koosseisuga turniirilt on see veelgi magusam.
Iga meeskond kes tahab FC Tiigreid võita peab lahendama ülimalt lihtsa ülesande: Tiigripoistele tuleb lüüa vähemalt 1 värav. Viimased turniirid on näidanud, et see ülesanne on vastastele ülejõu käiv. Meie aastaid kokkumänginud kaitseliin on kui meetri paksune raudtbetoonist salakoodiga turvauks Eesti panga üliturvatud keldrites, millest läbimurdmiseks on võimalused minimaalsed. Ja kui see peaksi õnnestuma, siis on täpselt teine samasugune terasuks väravavahi näol otse esimese ukse taga. Selle tõestuseks on fakt, et meile ei löödud ka sellel turniiril MITTE ÜHTEGI VÄRAVAT ja nii juba TEIST SUURTURNIIRI JÄRJEST! See on meeskonna kvaliteedi märk. Kes vaidelb vastu, tehku järgi! Selge on see, et sellist taset on raske saavutada, Kuid veelgi raskem on sellist taset hoida. See on meile nüüd uus ja ülimalt keeruline väljakutse.

Aitäh Sven ja Erik. Aitähh kõik Tiigripoisid. Aitähh kõik lapsevanemad ja pöidlahoidjad.

LIITU VÕITJATEGA!

Kommenteerimine on suletud.